7.Bölüm: Dedektifçilik – Sahte Ev Sahibinin adresini buldum

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Hatırlarsanız 4.bölümde, Bobby hepimizin depozitolarını alıp kayıplara karışmıştı. Ben de o sırada maddi açıdan çok zor durumdaydım. Bunu da TEDx Çin’de ilk Türk konuşmacı olarak verdiğim konuşmada anlatmıştım, İngilizce bilenler TEDx’teki Patates Salatası hikayemi dinlemek için TIK TIK. Hikayeyi Türkçe olarak da yakında paylaşacağım .

SAHTE EV SAHİBİNİN ADRESİNİ BULURUM

Maddi sıkıntıdan dolayı ben depozitomu Bobby’e yedirecek değildim. Bobby’nin adresini internete verdiği ilan vasıtası ile tesadüfen gördüm. Kendi evinde özel ders veriyor, evinin adresini de yazmış, hemen not ettim ve sahte ev sahibinin evine doğru yola çıktım. Ne cesaret! Yurtdışında tek başınaysanız  kendi başınızın çaresine kendiniz bakmak zorundasınız. Bobby’nin adresine  gidip kapıyı çaldım ama evde yoktu. Beklemeyip asansörle tekrar 1.kata indim ve asansörün kapısı açılırken karşımda Bobby duruyordu. Bobby’nin suratını görmeliydiniz. Beni görür görmez dönüp bahçeye doğru yürümeye başladı. Ben de arkasında!

BEN:Heyyy!!! 4 kişinin depozitosunu alıp kaçtın, ortaya da çıkmadın, nasıl adamsın sen?” diye bağırmaya başladım ama pek tabi cevap yok. Yetişip kolunu tuttuğum gibi “yürü karakola gidiyoruz, insanların o paraya ihtiyacı var, benim var, ödemek zorundasın, yasa dışı iş yapıyosun!” diye bağırdım. Bu sefer durdu ve şımarık bir şekilde “hadi ödememi sağlasana!” dedi ve o sırada koşup onu bekleyen arabaya bindi. Hayatınızda hiç birine tokat atma hissi geldi mi içinizden? Ben orda adama şöyle okkalı bir Osmanlı tokadı atmak istedim ama o zaman 50 kiloyum karşımdaysa bir kas yığını vardı.

Ertesi gün, bu olanları Afrikalı Amerikalı bir arkadaşımla paylaştım. O da burda 12 yıldır yaşıyor, kendi güvenlik firması var, eşi ve çocukları da burda. Duruma sinirlenip hızlıca kalkıp ileri geri yürüyüp tekrar oturdu. Bu arada boy 2 metre zaten, adam dev gibi, dedi ki “Evrim! ben bu adama kızmadım, bunlardan heryerde var. Ben, sana kızdım! Neden bana söylemiyorsun? Pisliğin evine 2 güvenlik görevlisi gönderirdim, paranı hemen oracıkta öderdi” diyor. Ama arkadaşımın gözleri ve burun deliklerini görmeniz lazım adeta ateş çıkıyor. Durumu gözümde canlandırınca ortaya baya tehlikeli bir durum çıktığı için güzelce durumu, nedenleri anlattım, sakinleştirdim ama ben pes etmedim. Bu işi güzellikle çözücektim ama en kötü bağırıp çağırıp Osmanlı tokadı atmaya çalışırdım hahah, o da olmadı Karmaya bırakacaktım işi!

Bir hafta sonra Bobby’yi  tekrar gördüm ama onu gördüğüm an gözlerimden şimşek çıkıyordu. Ben gidiyorum o da karşıdan geliyordu ama ilk ben onu gördüm ve önünde öylece durdum. Sağa sola gitmek istedi, izin vermedim. “Bobby, yaptığın durum beni son derece mağdur etti, paramı vermek zorundasın, neden doğru şeyi yapmıyorsun?!” diye bağırdım bir yandan da gitmesin diye göğsünden tutup geri itiyorum.  “Bana dokunma, bütün suç ev sahibinin” diyip beni sağa itip koşmaya başladı, ben de arkasından “benden kaçıyorsun da karmanın kucağına düşüceksin!” diye bağırıyordum ama pek tabi bu sefer de taksiye binip gitti. Karma da, İngilizce “Allah’ından bul”un bir başka şekli işte. Ya insan gerçekliği bu kadar saptırabilir mi adam inatla paramı vermiyor!

BOBBY’NİN FOTOĞRAFINI T-SHİRTLERE BASTIRMAK MI?

Arkadaşlarım arasında da en popüler konu Bobby oldu. Hatta bir arkadaşım, Bobby’nin resmini çekip, sahte ev sahibi diye t-shirtlere bastırıp insanları uyaralım diye bir kampanya başlatmak istemişti ama sonra “gerçekten bırakalım, Karma işini görsün!” dedik.

Ve öyle de olmuş! İki hafta sonra sahte ev sahibini tekrar gördüm ama bu sefer ayağı alçıdaydı! Al işte!!!! Karma bu, yanına bırakır mı! Paramı alamadım ama karma hesabını almış!

ŞANGAY’DA EV YA DA ODA BULMA MACERAMIN ÖNCEKİ BÖLÜMLERİ

Daha önce neler oldu diye sorarsanız, o zaman önceki bölümleri okumak için aşağıdaki fotoğrafların üstüne tık tık:

 

 

 

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

 

 

 

 

 

 

Bazen evrene fısıldarsın ama kimse duymadı diye düşünürsün ya, bununla bağlantılı Şangay’da ev ya da oda bulma maceramın bir sonraki bölümünde görüşmek üzere, takipte kalın;)

Hala takibe almadıysanız da çaktırmadan hemen aşağıdaki linklerden takipler, beğeniler gelsin TIK TIK: Facebook, Instagram, Youtube, Twitter

Bu durumda siz olsaydınız ne yapardınız?

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CommentLuv badge