Ho Chi Minh’in en iyi 3 kafesi

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Ho Chi Minh yaratıcı iç tasarıma sahip kafeleri açısından son derece zengin, bu sebeple ben de Ho Chi Minh’de kafe turu yapmaya karar verdim. Ho Chi Minh’in genç kuşaklarını gözlemlemek, birbirleri ile iletişimlerini ve günlük yaşamlarının bir kısmına tanıklık etmek için harika bir deneyim oldu. Gezdiğim kafelerin arasından en iyi 3’ünü seçip sizinle buluşturuyorum bu yazıda.

Seçimimi yereller tarafından uğrak bir yer olması, Ca Phe Sua’nın tam kıvamında olması, tasarım açısından yeni bir bakış açısı kazandıracak olması ve uygun fiyat özelliklerine dayılı olarak yaptım. Ho Chi Minh genelde çok sıcak olduğundan akşamları havalar biraz serinleyince millet kendini dışarıya atıyor ama gün içinde güneş altında oturmak zor, güneş yanığı yapar, pişik yapar vs:) o yüzden klimaların serinliğinde kafeler en iyi seçenek kahve molaları için:)

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling183

İşte Ho Chi Minh’in en iyi 3 kafesi

1-) VY CAFE

Adres: 278 Le Thanh Ton, Ben Thanh Ward, District 1

Şehri yerellerin yaşadığı şekilde keşfetmeye bayılıyorum, o yüzden sırt çantalıların toplandığı alanlarla sınırlamıyorum kendimi, yerellerin dolup taştığı kafeler önceliğim:) Şehirde yerellerden kime sorsam bana VY Cafe’ye önerdiler. Bir kez gittikten sonra da kendimi defalarca bir saatliğine de olsa burada bulur oldum.

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling55

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling8best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling7

Burası tek kelime ile bir harika! No foreigners around, all local people, günlük hayattan kesitler, kimi sevgilisi ile selfie çekilir kimi telefonunda oyununa dalar ama masada olmazsa olmaz her zaman Vietnam Kahvesi, Ca Phe Sua Da!

Normalde ben kahve insanı değilim, hatta bana “kahveyi mi alkolü mü bırakmak daha kolay olur?” diye soranların heveslerini kursaklarında bırakmak gibi olmasın ama  ikisini de içmiyorum diyen biriydim ama Vietnam’da geçirdiğim bir ay kahveye bakışımı değiştirdi.

Bu değişimi yaratan kahve, buzlu Vietnam kahvesi olarak bilinen Ca Phe Sua Da’dır. Sağdaki resimde görebilirsiniz.  Ca Phe Sua sayesinde kahve içmeye başladım ve itiraf ediyim, bayıldımmm! Seyatimin en güzel deneyimlerinden biri olduğu için Ca Phe Sua Da ile ilgili ayrı bir yazı paylaştım, burdan buyrunuz:tık tık

Bu kafe genelde yerel insanlarla dolup taşıyor ve yalnızsanız masanızı tek başına gelmiş diğer yerellerle paylaşmanız gerekiyor çoğu zaman ki bu da yerellerle sohbet edip kültürlerini öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling6

İşte Vy cafe’nin sahibi devasa motorsikleti ile geliverir, kalabalığı selamlayıp, içerde işleri kontrol eder ve beni görünce şaşırıp gününüz nasıl geçiyor diyip sohbete başlarız, bunu özel muamele görmek olarak algılamaktansa ülkelerini ve cafelerini daha iyi tanıtmak ve misafirperverlik olarak görmek daha doğru. Burası yereller arasında en iyi Ca Phe Sua Da yapan kafe olarak ünlenmiş.

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling10
2-) KUJUZ

Adres: 3A Tôn đức Thắng, D1, Ho Chi Minh City, Vietnam

Kujuz 3A Sanat İstasyonu’ndaki en bilindik kafedir. Önce kasaya gidip ne istediğinizi söyleyip ödedikten sonra içeceğinizle camlardan dışarıdaki graffitileri keyifle izleyebilirsiniz. 
best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling212

Ho Chi Minh’de iki yere sahip olduklarını öğrendim, diğerini görmesem de burası çok hoş. Dışarıdan da böyle gözüküyor, çok şirin değil mi:)

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling45

İçeriden işte böyle gözüküyor, keyifli graffiti seyretmeler:)

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling300

3-) M.I.E.U COFFEE

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Adres: Bui Thi Xuan Street, Ben Thanh Ward, District 01, District 1, Ho Chi Minh City

Mieu Coffee Ho Chi Minh’de kaldığım hostelin tam karşısında. Kahvelerinin bambaşka bir aroması var ama ben yine de Ca Phe Sua Da’yı tercih ederim.

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling13

Bu kafedeki tablolara bayıldım, kafeye harika bir enerji vermiş. Bilgisayarımla gelip bu ahşap masaya oturup çizim yapmaya başladım, ilham almak için farklı tasarımların etrafında olmak beni hep motive etmiştir.

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling14

Hangi duvar saati hoşunuza gitti?

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling15

Gelen insanlar burda insta kamera ile gitmeden ayakbastı fotoğrafı çektirip buraya asıyorlar ve her ay bu yenileniyor:)

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling11

Mieu cafe 3 katlı ve en üst katta da balkonu bulunmaktadır. Her kat ve her bölümün kendine özel bir tasarımı var.

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling20

Bisiklet dostu mekanları daha çok severiz!

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling184

İşte favorim, Ca Phe Sua Da!

best-cafes-in-ho-chi-minh-vietnam-while-travelling16

Bu kadar Ca Phe Sua Da diye sayıklayıp, bununla ilgili bir yazı yazmamak olmazdı:) Haydi buzlu Vietnam kahvesini keşfedin: Ca Phe Sua Da

Ho Chi Minh kafe turunuzda iyi eğlenceler:) Instagram‘dan bizi takip etmeyi unutmayın.

Sevgiler,

Evrim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CommentLuv badge