KAMBOÇYA’DA SIRT ÇANTALI SEYAHATİME 2 GÜN KALA

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Sırt Çantalı Kamboçya gezim için son kontroller…

2015’in ilk sırt çantalı seyahatine 2 gün kaldığına inanamıyorum, sanırım uçağa binene kadar bunu söyleyip duracağım…Akşama kadar toplantıdan toplantıya koşarken, gece gezimin detaylarını kesinleştiriyorum, tabi bunun ertesi güne yansımaları da zombiye dönüşmem şeklinde oluyor, ama sırt çantasını sırtına takıp uzakları keşfetmek için sabırsızlanan motive bir zombi haha.

Önceki yazımda bahsettiğim gibi, Kamboçya’da Sırt Çantalı Seyahatime 3 Gün Kala, uğrayacağım her şehirde bir okul ya da yardım kurumu ile bağlantıya geçmeye karar vermiştim ve bu fikir kafada gitgide daha da şekillendi…

#SIRT ÇANTAMLA İYİLİK PEŞİNDE

Bu seyahatimde motivasyonumu tavan yaptıran asıl faktör seyahat ederken çocukların hayatlarında fark yaratmak. Kamboçya yetim yurtlarının ve terk edilen çocukların sayısının çılgın seviyelere ulaştığı bir Üçüncü Dünya Ülkesidir. 30 yıl süren savaş, yabancı işgal, soykırım ve iç savaş sonrası yaralarını sarmaya çalıştığı için ben de buraya seyahat etmekten fazlasını yapmak istedim. Bu yüzden hem seyahat edip hem de gönüllü olarak aşağıdaki okul ve yardım kuruluşuna destek olacağım. Yine de tam hissetmiyodum. Farkındalık yaratmak bu projenin temelinde yer aldığından her ne kadar ben orada bulunup aktif olarak kurumlara destek olacak olsam da arkadaşlarımın da, benimle gelemeseler de, bu projeye dahil olmalarını istedim. Nasıl mı? Şangay’daki arkadaşlarımdan bu proje için her bir kişinin çocuklara verilmek üzere TEK BİRŞEY vermelerini ve kişisel notlarını da hediyelerine eklemelerini istedim ki hepsini sırt çantama sığdırabiliyim. Bu şekilde Kamboçya’da ziyaret edeceğim yerlerdeki çocuklara yardım etmekle birlikte arkadaşlarımın da bu duyguyu ve bu şekilde işe yaramanın nasıl bir duygu olduğunu tatmalarını sağlamış olcağım.

Gönüllü olacağım okul ve yardım organizasyonu:

1-ANGKOR AĞAÇ OKULU

Burası tek kelime ile inanılmaz bir okul. Bu okulu seçmemin nedenlerinden biri okulun kurucularından olan ve soykırım sırasında hayatta kalmayı başarıp sonrasında hayata geçirdiği projesi ile bir çok çocuğa daha iyi bir gelecek sağlamayı hedefleyen Sokhom Knit’in eğitime olan tutkusu. Angkor Ağaç Okulu ücretsiz bir okul olup fakir çocuklara daha iyi bir İngilizce ve Japonca eiğitimi vermeyi amaçlayan bir okuldur. Okul aynı zamanda yemek ve ailelerini kaybetmiş çocuklara yardım da da sağlamaktadır. Okulun ana hedefi birçok öğrenciye ücretsiz kaliteli eğitim verebilmek. Daha fazla bilgi için lütfen Angkor Ağaç Okulunun websitesini  ve facebook sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın. Oraya vardığımda daha fazla bilgi paylaşıyor olacağım.

2-SUNRISE ÇOCUK KÖYÜ

Bu Kamboçya’nın birçok şehrinde bulunan çocukların daha iyi bir geleceğe sahip olması için kaliteli eğitime odaklanan bir yardım organizasyonudur. Detaylı bilgi için websitesi ve facebook sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın. Dediğim gibi buralara vardığımda daha detaylı bilgi paylaşıyor olacağım.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Kamboçya’ya vardığımda daha fazla okulla iletişime geçersem onları da tabi ki projeye ekliyor olacağım.

PEKI BEN TAM OLARAK NE YAPIYOR OLACAĞIM?

#Sırt Çantamla İyilik Peşinde Kampanyası ile ziyaret edeceğim okul ve yardım kuruluşunda İngilizce ve sanat dersleri vericem ve çocukları çekmiş olduğum fotoğraflarla dünya turuna çıkaracağım.

Bu amaç sayesinde daha bir motive olmuş hissediyorum çünkü…

seyahat, gönüllülük projeleri ile birleştiğinde bambaşka bir anlam taşıyor. 

805b5363e4ea3d897f2e776cd85d1604-TURKISH

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CommentLuv badge