Kamboçya’da sırt çantalı seyahatime 3 gün kala

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

“Kamboçya hava sahasındayım!” dememe 3 gün kaldı!!!

Sırt çantamla seyahat etmeye bayılıyorum ve biliyorsunuz her sene en az bir defa sırt çantamla keşfe çıkıyorum. Bu sefer istikamet Kamboçya!

İlk başta planlar farklıydı…Endonezya’ya gidip, Bali’de arkadaşımın butik otelini ziyaret edip birlikte sörf öğrenecektik. Araştırma yaparken, bir de ne göreyim,  Rinjani Dağı yağmurlu sezonun çok ağır geçmesinden dolayı Nisan’a kadar ziyarete kapatılmış. İlk öğrendiğimde nasıl olur da bütün dağı ve ulusal parkı kapatırlar dedim ama oluyor işte, yağmur sezonu dağın olduğu bölge için toprak kaymaları ve kaya düşmeleri demekmiş. Eee tabi ben de bir ülkeye gittim mi çoğu şeyi yapmadan ayrılmak istemiyorum, o yüzden Bali’yi başka bir bahara istemeden de olsa bırakmış oldum.

Bali’ye fazla konsantre olup bir de planı iptal ettikten sonra motivasyonumu kaybettim desem yeridir. Bahar Festivali ve Çin Yeni Yılı için başka bir yere gidip gitmemekte çok kararsız kaldım, daha önce hiç olmamıştı böyle. Bahar Festivali ve Çin Yeni Yılı Çinlilerin kendi memleketlerine gidip aileleri ile vakit geçirdiği ve Şangay’ın hayalet şehre dönüştüğü bir zaman dilimi. Şangay’daki meleklerim Jessica ve Finy, seyahat tutkumu canlı tutmam için beni cesaretlendirdiler. Finy sayesinde çok ekonomik gidiş-geliş bileti buldum. Sırada otel rezervasyonu ve detaylara gömülmek var.

Araştırdıkça gördüm ki Kamboçya Asya’daki en fakir ülkelerden biriymiş. Onca makale ve fotoğraf beni bambaşka bir boyuta aldı götürdü…Artık sadece fotoğraf çekmek, paylaşmak yetmez diye düşünmeye başlamıştım bile…While Travelling Blog’u insanların hayatına değer katmak ve farkındalık yaratmak için kurdum ama bu sefer bir şeyler eksikti…Bir türlü heyecan hissetmiyordum…

…TA Kİ KAMBOÇYA’DAKİ ÇOCUKLARA VE KADINLARI GÜÇLENDİRMEYE HİZMET EDEN OKUL VE KURULUŞLARI ZİYARET ETMEYE KARAR VERENE KADAR! 

İşte bu! Bu amaç  sırt çantalı seyahatime bambaşka bir anlam kattı!

2168144_1415325585.9644_funddescription

Yabancı bir ülkeyi ziyaret edebilme, başkalarının hayatına dokunup onları yukarı çekme şansına sahip olmak harika bir şey değil mi? 

While Travelling Blog Kamboçya’ya geliyor! Macera için takipte kalın ve paylaşarak siz de Kamboçya ile ilgili farkındalığı artırmaya destek olun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CommentLuv badge